Home › Page › 2014

2014

Wygląda na to, że w 2014 r. polska gospodarka wyjdzie z dołka, a Polacy wreszcie odetchną po kryzysie. – Ceny żywności nie będą straszyły i windowały inflacji departamentu analiz.
Prognozy na ten rok dają powody do optymizmu. Przyspieszy wzrost gospodarczy, wzrośnie konsumpcja i eksport, a złoty utrzyma swoją siłę na tle walut regionu. Zobacz dziesięć najważniejszych tendencji gospodarczych w 2014 r. Odkąd rolnicy dostają dotacje wypłacane pod koniec roku i na początku roku następnego a więc od kilku lat, złoty zawsze umacnia się pod koniec roku i na początku następnego. Po lutym, marcu wraca do swej poprzedniej wartości, lub nieco się osłabia. Ciekawe, że ci wszyscy geniusze ekonomiczni i tz. doradcy finansowi tego nie zauważyli. Złoty utrzymuje wartość do innych walut? A ile są warte te waluty? Są choćby warte papieru na którym ich nie wydrukowano ostatnio bo wystukano jakieś 10 do dziesiątej na klawiaturach w bankach centralnych okradając ludzi z podwyżki inflacyjnej która póki co wyniosła 1,5% w tym roku. Tak się płaci długi. To ból w plecach jeśli nie jesteś ekonomistą i nie wiesz jak zmusić matematykę która królową nauk nie jest a zwykła k…. co ją popychać można. W lato Polacy zachęceni dobrym kursem złotego wykupią dewizy i polecą na wczasy do Egiptu, z zachodu nikt nie przyjedzie, bo nikt nie jest idiotą, żeby twardą walutę podarować kantorom. Złoty wtedy wróci na swoje “chlubne” miejsce, albo całkiem spadnie na ryj.  Ceny rosną, pensje gorzej. Ludzie tracą pracę. O przyszłość musimy zatroszczyć się sami. Jedynie edukacja zawodowa i finansowa może nas ustrzec przed finansowymi kłopotami. Znacie książkę “Emerytura nie jest Ci potrzebna” o budowaniu majątku i tworzeniu dla siebie pasywnych dochodów? Fajnie się czyta i opisuje wiele praktycznych przykładów w polskich realiach. Od 2020 r. Polska przestanie otrzymywać z UE pieniądze z funduszu spójności, może także na rolnictwo przestaną wszystkim krajom tyle dawać, co teraz i wtedy przy dużym zadłużeniu może być w Polsce ciężko, tzn. złotówka może dużo stracić na wartości.

Leave a Comment

* Copy this password:

* Type or paste password here:


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>