HomeUncategorized › pakiet

pakiet

ostatnio zacząłem się zastanawiać nad sensem montowania rolet zewnętrznych. Chyba nie istnieje taki sposób montażu i takie skrzynki aby nie było mostków termicznych ? Teoretycznie rolety podtynkowe do tego cofnięte nadproże i min 5cm XPS między nadprożem a skrzynką powinno dać radę, ale nie wiem . głównie chodzi o zlikwidowanie mostków pakiet-rama i rama-mur, przy okazji o przesunięcie izoterm montując pakiet w warstwie izolacji. Przy okazji są ucinane w dużym stopniu koszta. Powiem szczerze, że nie pomyślałem o ewentualnej wymianie takiego pakietu. Tyle ile żyje to nie miałem okazji oglądać wymiany szyb w oknach domu jednorodzinnego (widocznie ostrożna okolica ). Ale podjąłeś istotne zagadnienie, bo jednak nie można wykluczyć uszkodzenia szyby. Myślę jednak że przy montażu takiego pakietu na pewno wpadłbym na jakiś pomysł jak to ewentualnie później wymienić    Np jeżeli straty związane z roletami będą równe zyskom z zamkniętych rolet w nocy to w ogóle bym się nie przejmował, ale chyba nie jest tak różowo.

Na to pozwolenie czekam i czekam. Zlozylem wniosek pod koniec marca ale PnB powinienem miec lada dzien.
Jezeli chodzi o kominy to ja juz w przedbiegach, na etapie zalozen zdecydowalem ze ich nie bedzie.
W najgorszym wypadku wstawie jakis lekki komin systemowy jak ceny paliw wzrosna o 500% i bede musial krasc drewno z lasu
Plyta taki lekki komin przyjmie na klate.
Co do systemu grzewczego to albo gaz albo tania PC (przyznam ze kusza mnie chinskie wynalazki)/ewentualnie polska PC ecopol. Przepust w plycie na ewentualne DZ zrobie. Bedzie wodna podlogowka wiec bedzie tylko czekac na wybor zrodla ciepla.
Ostatnio wpadlem na pomysl aby kolektor poziomy zrobic pod oczyszczalnia drenazowa i jej “mackami” ale nie wiem czy tak mozna czy czasami DZ nie wychlodzi mi za bardzo oczyszczalni i czy procesy ktore w niej zachodza beda prawidlowe. Nikt mi nie potrafi na to odpowiedziec.

Comments are closed.