HomeUncategorized › twierdzenie

twierdzenie

Polska będzie musiała zapłacić ponad dwa miliardy złotych odszkodowania funduszowi inwestycyjnemu Abris Capital Partners. Taki jest finał trwającego trzy lata sporu dotyczącego wywłaszczenia funduszu z inwestycji w FM Bank.
Nie przyjęcie uchodźców może kosztować Polskę 2mld 7000×1000000=7 mld!
Obniżenie wieku emerytalnego 18 mld roczne wprowadzenie 1 październik 2017 czyli 2017
czyli 4,5 mld.
idiotyczna decyzja zakupu rakiet patriot. Transakcja warta 7,6 mld dolarów zostanie sfinalizowana w listopadzie.

„Jeśli Pan nie zrozumiał dlaczego ganię, dlaczego uważam tę tzw. reformę za zbrodnię na demokracji, to obawiam się, że prościej, niż to wyłuszczyłem się nie da. Jeśli uważa Pan, iż podporządkowanie de facto sądów władzy wykonawczej, jest zgodne z zasadami demokracji zachodniej, to pozostaje mi tylko bezradnie rozłożyć ręce.”
Opozycja nie kwestionuje zasadniczej tezy p.Kaczynskiego- sytem sadowniczy w Polsce nie dziala dobrze i to nie od wczoraj. P.Kaczynski wymienia tu dwa aspekty: przewleklosc postepowan i rozklad moralny. Uwaza on ze obecne, pozbawione jakiejkolwiek kontroli spolecznej mechanizmy samoodnawiania sie tego systemu nie byly w stanie naprawic sytuacji.
Opozycja wogole nie dyskutuje z ta teza. Twierdzi ona ze zmiany sa niedopuszczalne boo w istocie swej doprowadza do zlamania zasady nizawislosci nie sedziowskiej ale sadow.
Na to reformatorzy ze to oki- niezawisli maja byc sedziowie, nie sady.
Na to reformatorzy ze obecna sytuacja nie ma sobie rownych w Europie. Nigdzie nie jest tak jak obecnie w Polsce. Nigdzie samorzad sedziowski nie ma az takiej wladzy jak w RP. Nigdzie nie jest on (system wymiaru sprawiedliwosci) tak baardzo jak w Polsce pozbawiony kontroli spolecznej.
Reformatorzy mowia rowniez ze brak wysilkow w kierunku naprawy dzialania wymiaru sprawiedliwosci to jedna z wazniejszych bolaczek Polakow.
Co dalej? Nie robimy niczego/protestujemy przeciw Kaczorowi czy czekamy az opozycja przejmie wladze boo tylko ona ma moralne prawo by dokonywac zmian w tak drazliwym obszarze jak wymiar sprawiedliwosci?
Z pewnością przegramy sprawę carakali to tez ba miliardy.
Bezpłatne leki dla 75+ to pryszcz 02mld i nawet mniej
Koszt miesięcznic smoleńskich już osiągnął 1,5 mld i będzie pewnie 2,5 mld
Trudno wycenić koszty odpraw związanych z czystkami , to tez miliardy
czyli sumując ponad 40mld! a przecież nie ująłem wszystkich nadzwyczajnych wydatków .

Comments are closed.