HomeUncategorized › wyloczenie

wyloczenie

podaję przykładowo ścianę zewnętrzną:Skoro wejście od płd. wschodu, to najwięcej okien od północnego zachodu. Garaż nie oddzielony – do przeliczenia. Wymyślne lukarny pewnie rzeczywiście wymagałyby przeliczenia całego projektu przy udrażnianie kanalizacji mokotów sporo grubszej izolacji. Może być naprawdę ciężko, tzn. rzeczywiście sporo tego przeliczania. Sprawdź ile wymian zapisali dla wentylacji i podaj grubości i typy izolacji: podłoga, ściana, dach.
od wewnątrz

czyli taka osoba która robi certyfikaty energetyczne mogła by coś takiego wykonać ??
To właśnie słyszałem ze zejście do 40 jest osiągalne dla większości domów.
Dzwoniłem tez do biura projektowego skąd mam projekt, ale tam i powiedzieli ze trzeba od podstaw przeprojektować i będzie mnie to kosztować 3/4 projektu

Wyliczone zapotrzebowanie energetyczne w projekcie typowym wymaga adaptacji (należy uwzględnić strefę klimatyczną, orientację względem stron świata, ilość mieszkańców, itp). Więc już na wstępie wartość ta się zmienia. Osoba która adoptuje świadectwo może policzyć jakie zmiany byłyby korzystne i dokładnie o ile.

Zejście do poziomu 40 kWh/m2 nie powinno być wcale trudne. Na forum jest wiele takich przykładów.

“Wybuduj sobie”… dom pasywny to nie tylko 50cm styropianu i okna na południe, ale to i cała dbałość o szczególiki. Koszty rosną wykładniczo w stosunku do uzyskanych rezultatów, a i tak niemal na każdym etapie można spaprać efekt końcowy, jak np. budowa domu “pasywnego” z garażem na dwa auta.
No ale kto bogatemu zabroni stawiać dom “pasywny”, który będzie nim tylko w teorii…

Dom energooszczędny – jak najbardziej. Dom pasywny – szczerze wątpię.
Chyba że masz ograniczeń finansowych – to wtedy tak.

Kolega widzę nadziany dogmatami odnośnie standardu pasywnego… cóż to tylko standard … taki przeciętny lich standard
Aby spełnić 15kWh … wystarczy 10cm izolacji …
aby spełnić 10 wat /m2 mocy już trzeba najmniej 30cm … bliżej 40cm.
Okna, nasze kochane okna to co jest na rynku to głód i mizeria. Jeszcze tak montowane że nie ma węgara dookoła tylko parapet wchodzi pod ramę … bo tak niby trzeba

“Świadomy inwestor”, który nie ma doświadczenia przy budowie domów (szczególnie pasywnych) raczej nie dysponuje wiedzą pozwalającą na uniknięcie części mostków termicznych, nie jest w stanie określić prawidłowość założeń architektonicznych, nie jest w stanie dopilnować ekipy i skorygować tworzenie mostków już na etapie budowy, nie posiada znajomości krytycznych “detali”, nie ma kamery termowizyjnej ani zazwyczaj nie dysponuje nadmiarem gotówki, co poniekąd prowadzi do poszukiwania oszczędności na jakimś etapie.
Taki inwestor dysponuje tylko niezachwianą pewnością że buduje dom “pasywny”, nawet mimo braku fachowej wiedzy.
A już stare przysłowie mówi że “pierwszy dom stawia się dla wroga” – i ciągle jest aktualne.

Bez urazy, ale sama “świadomość” nie wystarczy do zbudowania domu pasywnego.
Zejście poniżej 20 W/m2R jest dla zwykłego śmiertelnika w zasadzie niemożliwe.
1.tynk gipsowo wapienny gr. 15mm lambda- 0,7
2. ytong planblok gr 240 mm lambda – 0,09
3. wełna kamienna gr. 300 mm ” – 0,04 (Uwaga przy zamianie wełny na styropian powstanie punkt rosy w strefie styropianu).
I już masz wymagane U-wartość 0,097 W/m2K

Comments are closed.