HomeUncategorized › zasobnik

zasobnik

Z CO to się z Tobą całkowicie zgadzam – również nie waham się podgrzać sobie podłogę na wieczór, ale czemu piszesz, że nie da się zmieścić w taniej z CWU Ja podgrzewam wodę 2x po 45min – raz w nocy i drugi raz o 1415 i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby zabrakło nawet przy kąpieli w sporej wannie. No i najważniejsze – cyrkulacja normalna, nie na pilota Może to też kwestia zasobnika CWU?Też tak próbowałem, ale u mnie się nie sprawdziło Może dlatego, że od zasobnika do najbliższego punktu poboru wody mam jakieś 12m w linii prostej. U mnie po 30min woda jest już zimna w rurach i trzeba około minuty czekać, aż zleci dlatego ja mam sekwencję od 0600 do 2300 15minut kręci / 15min stoi i w takim układzie mam ciepłą wodę bez czekania. Gdybym zrobił na pilota to myślę, że wystarczyło by jedno grzanie zasobnika na dobę.

jako marki, a Ekontech byl dla mnie “naturalnym” wyborem, bo producent z mojej miesciny. Serwis na miejscu wydawal mi sie nie do pogardzenia, chociaz poki co korzystac z niego nie musialem.
Za swoja pompe dalem w 2010 roku cos kolo 18 tys zl, wiec nie wydawalo mi sie to jakos strasznie drogo.

Jesli robisz 4 petle, to raczej niepotrzebnie zakopujesz PE40. Ja zrobilem blad dajac tez na dobieg PE32 zamiast PE40 (jakies zacmienie umyslowe nastapilo), a stdzienka jest 25m od kotlowni. W kazdej petli masz 1/4 nominalnego przeplywu i dla takich pomp <>12KW ciensza rura da bez problemu rade. Oczywiscie im mniejsze opory tym lepiej, ale to juz trzeba traktowac jako inwestycje w zadowolenie niz liczyc na zwrot w nizszych kosztach grzania z tego tytulu (co tez jest wbrew pozom bardzo istotnym czynnikiem – to zadowolenie).
Wszystko to IMHO.

Comments are closed.