HomeUncategorized › obieg

obieg

Kręci mnie twój schemat hydrauliczny kotłowni czy posiadasz takowy
na marginesie szkoda że nie prowadzisz dziennika budowy To wszysko po prawej to hydrofor do studziennej. To naczynie nad zasobnikiem to grupa bezpieczenstwa CWU. To po lewej z obiegowka to pasywne chlodzenie klimakonwektorem poddasza. Ze wzgledu na klimakonwektor uklad ma ciut wiekszy stopien skomplikowania nie moglby miec. No to moze cos podniesli. Jak ja liczylem u siebie 3 late temu, to ni jak nie kalkulowal sie sprzet i robota dla “kotlowni” poza pompa. Jesli teraz roznica to 6-7 tys zl, to faktycznie warte to rozwazenia. Ze 2 tys spokojnie zaoszczedzisz. Jak juz robisz i ryjesz na dzialce, to dorobienie jednej dodatkowej petelki kosztowalo bedzie “grosze”. Przy kolektorze zawsze lepiej miec wiecej o 50%, niz za malo o 10%

Z OZC wychodzi mi 15kW na co + 1 kW na cwu, razem 16 kW (nie mam aż tak dobrego ocieplenia i okien).
Grunt mam zwarty, gliniasty – ale nie wilgotny wiec przyjmować mogę 20-25 W/m2
To daje około 640-800 mb kolektora. Biorąc pod uwagę pewne przewymiarowanie i to że planuję zrobić taki układ kombinowany (meander+spirala) to wstępnie przyjąłem 6×200. Działkę mam sporą i przy metodzie odkrywkowej to nawet 7×200 bym zmieścił. Co wy na to?

Mierzę się z tematem, przewaliłem cały klimatyzacja bemowo wątek przyszła pora na pytania.
Czy są jakieś przeciw do wykonania mieszanego DZ tzn w formie meandrów i spiral? Wiem że niektórzy tak wykonali.
Topografia mojej działki oraz koszty przemawiają za tym żeby tak to zrobić. Wychodzi u mnie około 6 pętli po 200m, zastanawiam się jeszcze czy 32 czy 40.

Zaczynam się oswajać z PC Ekontech 10kW podobnie jak w PPC Ekopower mają wersję z kompletem pomp itp. w obudowie i tzw. wersję zrób to sam To wszysko po prawej to hydrofor do studziennej. To naczynie nad zasobnikiem to grupa bezpieczenstwa CWU. To po lewej z obiegowka to pasywne chlodzenie klimakonwektorem poddasza. Ze wzgledu na klimakonwektor uklad ma ciut wiekszy stopien skomplikowania nie moglby miec.
A którą wersję ty masz? Dobierałeś sam pompki obiegowe?

Comments are closed.