HomeUncategorized › decyzja

decyzja

Jak zwykle tobie tylko się wydaje. Żadnych konkretów. Mógłbyś się czasami wysilić a nie nabijać posty. Jak ja bym miał 11 to całe CO w taniej – niestety nie, bo za mała pojemność cieplna podłogi, za mała ilość rur w podłodze i 11 pracowałaby albo w krótkich cyklach albo na wysokiej temp. GZ. A takie parcie za wszelką cenę na 100% taniej taryfy to też jest trochę chore przy takich rachunkach. Podaj jakieś cyfry na poparcie twoich tez. Ilość postów o niczym nie świadczy a na pewno nie o wiedzy. Ty masz za cienka wylewke albo/i za rzadko rurki pod grzanie akumulacyjne. Facet ktory o to pytal jest chyba jeszcze przed wylewkami. Zrobi sobie ja 8-10cm grubosci, zagesci rurki w granicach 10-15cmi bedzie mu to gralo. Bedzie mial 100% w taniej (bez zadnego “parcia”), stabilne ciepelko w domu i zasilanie GZ na poziomie 28-32*C. Po prostu na wlasnej skorze sie przekonalem, ze to sie da tak wysterowac. Przykro mi.

Niczego nie muszę dowodzić. Przedstawiłem konkretnie w złotówkach tylko że paranoiczne dążenie do grzania tylko w taniej taryfie prowadzi do kilkudziesięciu zł oszczędności rocznie przy kilkutysięcznym przeinwestowaniu. Każdy może podjąć decyzję co ze swoją kasą zrobi. Twoje wypowiedzi w stylu ,,U mnie działa i jest dobrze” oraz prostackie zwroty niewiele wnoszą do sprawy.

Aktualnie mam 4 sąsiadów
2xolej rachunki roczne 9tys-200m2 3.os (tu już jest zalążek pomysłu PC mówi o koszcie 100tys.) i 6.tys 5.os-130m2
1xpompa 4.os(on się nie ujawnia i kotłowni nie chce pokazać na temat rachunków się śmieje nikt nie wie co to za pc ludzie mówią że trochę pokopali może 40metrów potem jakąś rurę do szamba włożyli itp.może bzdury ale on ma dom z pustaków styropianowych + styropian 10cm)
obiecał że pokaże serce dał 45tys klimatyzacja wilanów
1xwęgiel 2os. -2,5tony ok 2200zł sezon cwu latem prąd to nie wiem 3os.
Pozostali gdzieś dalej to ekogroch i chwalą i gaz w butli a ci klną
Nie każdy buduje dom o powierzchni podłóg dwukrotnie większej od powierzchni użytkowej.

o specyfikację techniczną pompy i schemat hydrauliczny (wyjść tej pompy) to sobie poczekam
Pewnie gdybym napisał wybrany model, komy i gdzie przelać pieniądze to dostałbym odpowiedź do 1h a tak 48
Okaże się że to tajne dane producenta Na stronie nic nie znalazłem może popytam wujka G.

Mam 8-9cm wylewki na 230m2. Mozesz przyjac pojemnosc cieplna wylewki w domu jako 10-11kWh/K. Dla 3K bedzie to w przedziale 30-33kWh. Zstanawiam sie, czego bedziesz tym razem dowodzil.

Ja Ci opisalem wrazenia od strony praktyka. Jak grzeje 100% w tanim a Ty nie, ale wiesz lepiej, ze sie nie da.

Comments are closed.